Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 0.03A; 740mW; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LND150N3-G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: LND150N3-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 0.03A; 740mW; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | depleted |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 30mA |
| Pulsed drain current | 30mA |
| Power dissipation | 740mW |
| On-state resistance | 1kΩ |