AC/DC Buck, Buck-Boost, Flyback Converter, LinkSwitch-TN2, 85 Vac to 265 Vac, 170 mA, DIP-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LNK3204P
Tootja: POWER INTEGRATIONS
Tootja tootekood: LNK3204P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC Buck, Buck-Boost, Flyback Converter, LinkSwitch-TN2, 85 Vac to 265 Vac, 170 mA, DIP-8
| Mounting | THT |
| Case | DIP-8C |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of pins | 8 |
| Topology | boost, buck, buck-boost, flyback |
| Breakdown voltage | 725V |
| Frequency | 62...70kHz |
| Input voltage | 85...265V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, SMPS controller |
| Max operating temperature | 125°C |