LT1013DP
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
LT1013DP-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LT1013DP
Spetsifikatsioon tootele LT1013DP
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low offset |
| Operating voltage | 5...30V |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Quiescent current | 400µA |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 90µV |