Operational amplifier; 60MHz; Channels: 1; SO8; ±4÷18VDC; IB: 55nA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1037CS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT1037CS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 60MHz; Channels: 1; SO8; ±4÷18VDC; IB: 55nA
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 60MHz |
| Open-loop gain | 126dB |
| Slew rate | 15V/μs |
| Input offset voltage | 60µV |
| Input offset current | 50nA |
| Voltage supply range | ± 4...18V DC |