PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.5÷15V; Uout: -15÷30V; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1054CS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1054CS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.5÷15V; Uout: -15÷30V; SO8
| Output current | 100mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | charge pump |
| Frequency | 25kHz |
| Input voltage | 3.5...15V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |