Operational amplifier; 5MHz; Channels: 2; DIP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1057ACN8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1057ACN8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 5MHz; Channels: 2; DIP14
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 5MHz |
| Open-loop gain | 98dB |
| Slew rate | 13V/μs |
| Input offset voltage | 150µV |