Operational amplifier; 5MHz; Channels: 4; SO16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1058SW#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1058SW#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 5MHz; Channels: 4; SO16
| Mounting | SMT |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 5MHz |
| Open-loop gain | 98dB |
| Slew rate | 13V/μs |