PMIC; DC/DC converter; Uin: 8÷45V; Uout: 5V; TO220-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1076CT-5#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1076CT-5#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 8÷45V; Uout: 5V; TO220-5
| Output current | 2.6A |
| Mounting | THT |
| Case | TO220-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | 0...100°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck, buck-boost, flyback |
| Frequency | 100kHz |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 8...45V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |