Operational amplifier; 200kHz; Channels: 4; SO16-W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1079SW#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1079SW#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 200kHz; Channels: 4; SO16-W
| Mounting | SMT |
| Case | SO16-W |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 200kHz |
| Open-loop gain | 130dB |
| Slew rate | 70mV/μs |