Operational amplifier; 700kHz; Channels: 1; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1097CN8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1097CN8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 700kHz; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Open-loop gain | 130dB |
| Slew rate | 0.2V/μs |
| Input offset voltage | 10µV |