Operational amplifier; 37kHz; Channels: 2; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1101CN8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1101CN8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 37kHz; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 37kHz |
| Open-loop gain | 105dB |
| Slew rate | 0.7V/μs |
| Input offset voltage | 60µV |