Operational amplifier; 750kHz; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1112S8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1112S8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 750kHz; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 750kHz |
| Open-loop gain | 136dB |
| Slew rate | 0.3V/μs |