Operational amplifier; 12.5MHz; Channels: 2; SO8; ±4÷18VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1124IS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT1124IS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 12.5MHz; Channels: 2; SO8; ±4÷18VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 12.5MHz |
| Open-loop gain | 150dB |
| Slew rate | 4.5V/μs |
| Input offset voltage | 100µV |
| Input offset current | 20nA |
| Input bias current | 30nA |
| Voltage supply range | ± 4...18V DC |