PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷60V; Uout: 40V; D2PAK-5; buck-boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1170CQ#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1170CQ#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷60V; Uout: 40V; D2PAK-5; buck-boost
| Output current | 5A |
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | 0...100°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck-boost |
| Frequency | 100kHz |
| Output voltage | 40V DC |
| Input voltage | 3...60V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |