Operational amplifier; 55MHz; Channels: 1; TO220-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1210CT7#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1210CT7#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 55MHz; Channels: 1; TO220-5
| Mounting | THT |
| Case | TO220-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 55MHz |
| Open-loop gain | 62dB |
| Slew rate | 900V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |