DC/DC converter; Uout: 750mV; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1249CN8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1249CN8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC converter; Uout: 750mV; DIP8
| Output current | 1.5A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | 0...100°C |
| Frequency | 100kHz |
| Input voltage | 11.5...25V |
| Kind of integrated circuit | PFC controller |
| Duty cycle factor | 0...96% |