PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.5÷30V; Uout: 60V; TO220-5; buck-boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1270ACT#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1270ACT#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.5÷30V; Uout: 60V; TO220-5; buck-boost
| Output current | 8A |
| Mounting | THT |
| Case | TO220-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | 0...100°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck-boost |
| Frequency | 60kHz |
| Output voltage | 60V DC |
| Input voltage | 3.5...30V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |