PMIC; DC/DC converter; Uin: 1÷5V; Uout: 3.3÷5V; SO8
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
LT1307BCS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1307BCS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 1÷5V; Uout: 3.3÷5V; SO8
| Output current | 600mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck-boost, flyback |
| Frequency | 600kHz |
| Input voltage | 1...5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |