Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1352CS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT1352CS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 200V/μs |
| Input offset voltage | 1mV |
| Input offset current | 20nA |
| Input bias current | 75nA |
| Voltage supply range | ± 2.5...15V DC |