Operational amplifier; 12MHz; Channels: 1; SO8
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
LT1354CS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1354CS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 12MHz; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 12MHz |
| Open-loop gain | 97dB |
| Slew rate | 0.4kV/μs |
| Voltage supply range | ± 2.5...15V DC |