Operational amplifier; 400kHz; 1.8÷15V; Channels: 2; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1366CN8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1366CN8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 400kHz; 1.8÷15V; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail |
| Operating voltage | 1.8...15V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 400kHz |
| Open-loop gain | 90dB |
| Slew rate | 130mV/μs |
| Input offset voltage | 200µV |