PMIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1374CS8-5#PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT1374CS8-5#PBF
Spetsifikatsioon tootele PMIC
| Output current | 4.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | 0...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 500kHz |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 5...25V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |