PMIC; DC/DC converter; Uin: 5÷32V; Uout: 2.42÷27.5V; D2PAK-7; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1374HVCR#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1374HVCR#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 5÷32V; Uout: 2.42÷27.5V; D2PAK-7; buck
| Output current | 4.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK-7 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | 0...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 500kHz |
| Input voltage | 5...32V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |