Operational amplifier; 400MHz; Channels: 2; SO8; 4÷12/±2÷6VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1396CS8#PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT1396CS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 400MHz; Channels: 2; SO8; 4÷12/±2÷6VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 400MHz |
| Slew rate | 800V/μs |
| Input offset voltage | 12mV |