PMIC; DC/DC converter; Uin: 1.6÷18V; Uout: 35V; MSOP10; boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1618EMS#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1618EMS#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 1.6÷18V; Uout: 35V; MSOP10; boost
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP10 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Output voltage | 35V DC |
| Input voltage | 1.6...18V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |