Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1637CS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT1637CS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 700µV |
| Input offset current | 2.5µA |
| Input bias current | 60µA |