Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1677CS8#PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT1677CS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 7.2MHz |
| Quiescent current | 10mA |
| Slew rate | 2.5V/μs |
| Input offset voltage | 6.5mV |
| Input offset current | 40nA |
| Input bias current | 50nA |