PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.6÷36V; Uout: 1.2÷31.3V; MSOP8; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1936EMS8E#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT1936EMS8E#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.6÷36V; Uout: 1.2÷31.3V; MSOP8; buck
| Output current | 4A |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 500kHz |
| Input voltage | 3.6...36V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |