Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT1994CMS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT1994CMS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 70MHz |
| Quiescent current | 20.5mA |
| Input offset current | 4µA |
| Input bias current | -45µA |