Instrumentation amplifier; SOT223; Features: ±1% accuracy; 200mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3092EST#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3092EST#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Instrumentation amplifier; SOT223; Features: ±1% accuracy; 200mA
| Output current | 200mA |
| Mounting | SMT |
| Case | SOT223 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Integrated circuit features | ±1% accuracy |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Input voltage | 1.2...40V |
| Kind of integrated circuit | current sense |
| Input offset voltage | 4mV |