PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.8÷17.5V; Uout: 35V; TSSOP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3439EFE#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3439EFE#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.8÷17.5V; Uout: 35V; TSSOP16
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | push-pull |
| Frequency | 200kHz...3.5MHz |
| Output voltage | 35V DC |
| Input voltage | 2.8...17.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |