PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 1.25÷16V; TSOT23-8; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3470ETS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3470ETS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 1.25÷16V; TSOT23-8; buck
| Output current | 300mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck, boost |
| Input voltage | 4...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |