PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.5÷25V; Uout: 42V; TSSOP20; boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3477EFE#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3477EFE#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.5÷25V; Uout: 42V; TSSOP20; boost
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP20 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Frequency | 200kHz |
| Output voltage | 42V DC |
| Input voltage | 2.5...25V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |