PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.6÷34V; Uout: 1.27÷20V; MSOP10; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3481EMSE#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3481EMSE#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.6÷34V; Uout: 1.27÷20V; MSOP10; buck
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP10 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 300kHz...2.8MHz |
| Input voltage | 3.6...34V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |