PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷40V; Uout: 0.8÷36V; MSOP10; boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3502EMS#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3502EMS#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷40V; Uout: 0.8÷36V; MSOP10; boost
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP10 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Frequency | 1.1MHz |
| Input voltage | 3...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |