PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.6÷25V; Uout: 1.8÷23.25V; TSSOP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3506AEFE#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3506AEFE#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.6÷25V; Uout: 1.8÷23.25V; TSSOP16
| Output current | 1.6A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 1.1MHz |
| Input voltage | 3.6...25V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |