PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.7÷36V; Uout: 0.8÷35.3V; TSSOP16; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3508EFE#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3508EFE#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.7÷36V; Uout: 0.8÷35.3V; TSSOP16; buck
| Output current | 4A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 250kHz...2.5MHz |
| Input voltage | 3.7...36V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |