PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.5÷32V; Uout: 0.8÷45V; MSOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3580IMS8E#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3580IMS8E#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.5÷32V; Uout: 0.8÷45V; MSOP8
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck-boost, Čuk, SEPIC |
| Frequency | 1.8...2.2MHz |
| Input voltage | 2.5...32V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |