PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷30V; Uout: 1.24÷44V; TSSOP24; boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3598EFE#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3598EFE#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷30V; Uout: 1.24÷44V; TSSOP24; boost
| Output current | 1.6A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP24 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Frequency | 200kHz...2.5MHz |
| Input voltage | 3...30V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |