PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷60V; Uout: 1.23÷36V; TSSOP16; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3800EFE#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT3800EFE#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷60V; Uout: 1.23÷36V; TSSOP16; buck
| Output current | 15A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 200kHz |
| Input voltage | 4...60V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |