DC/DC converter
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT3988EMSE#PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT3988EMSE#PBF
Spetsifikatsioon tootele DC/DC converter
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Topology | buck |
| Frequency | 250kHz...2.5MHz |
| Input voltage | 4.1...60V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |