Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT6003IS5TRMPBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT6003IS5#TRMPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSOT23 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 3kHz |
| Quiescent current | 1µA |
| Slew rate | 1.3V/μs |
| Input offset voltage | 1.6mV |
| Input offset current | 2nA |
| Input bias current | 6nA |