Operational amplifier; 2kHz; Channels: 2; MSOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT6004IMS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT6004IMS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 2kHz; Channels: 2; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 2kHz |
| Open-loop gain | 100dB |
| Slew rate | 0.8V/μs |