Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT6105IMS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT6105IMS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 100kHz |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset voltage | 800µV |
| Input offset current | 800nA |