Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT6221CS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT6221CS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 60MHz |
| Quiescent current | 1mA |
| Slew rate | 20V/μs |
| Input offset voltage | 4.5mV |
| Input offset current | 125nA |