Operational amplifier; 60MHz; 3÷12.6V; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT6234CS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT6234CS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 60MHz; 3÷12.6V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 60MHz |
| Slew rate | 15V/μs |