PMIC; DC/DC converter; Uin: 6÷100V; TSOT23-5; flyback
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT8300ES5#TRMPBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT8300ES5#TRMPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 6÷100V; TSOT23-5; flyback
| Output current | 260mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | flyback |
| Quantity in package | 500 |
| Frequency | 7.5...750kHz |
| Input voltage | 6...100V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |