PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.4÷42V; Uout: 0.97÷42V; MSOP16; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT8610ABIMSE#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LT8610ABIMSE#PBF
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.4÷42V; Uout: 0.97÷42V; MSOP16; buck
| Output current | 3.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 200kHz...2.2MHz |
| Input voltage | 3.4...42V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |