PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.4÷42V; Uout: 0.79÷41.8V; TSSOP28
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LT8616EFE#PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LT8616EFE#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.4÷42V; Uout: 0.79÷41.8V; TSSOP28
| Output current | 2.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP28 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Topology | buck |
| Frequency | 200kHz...3MHz |
| Input voltage | 3.4...42V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |