Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC1051CN8#PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LTC1051CN8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, zero-drift |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 2.5MHz |
| Slew rate | 4V/μs |
| Input offset voltage | 5µV |
| Input offset current | 150pA |
| Input bias current | 100pA |